Kolumna v reviji Sensa
Tričlenost kmetijskega ogranizma
KOLUMNA V REVIJI SENSA:
Razumevanje duhovne ideje o individualnosti kmetijskega organizma odpira nove poti v kmetijstvu. Postopoma spoznavamo, kako lahko kmetijo oblikujemo kot živi organizem.
Tričlenost človeka: mišljenje, čutenje, volja
KOLUMNA V REVIJI SENSA:
Zgradba človeškega organizma nam razkriva, da smo tričleno bitje, z notranjimi organi, ki stojijo med našo dušo in skeletom.
Sodobna alkimija
KOLUMNA V REVIJI SENSA:
Kadar je Luna (ali kateri drug planet) z geocentričnega vidika pred ozvezdjem Bika, Device ali Kozoroga, deluje poudarjeno element zemlje, kar pomeni, da sile močneje vplivajo na korenine rastline.
Zakaj gensko spremenjena hrana ni hrana, ki jo potrebuje človek?
KOLUMNA V REVIJI SENSA:
Hrana iz hidroponike, akvaponike in podobnih tehnoloških pridelav NI primerna za človeka, ki si prizadeva za duševno-duhovni razvoj.
Sposobni smo moralnega preobrata k dobremu
KOLUMNA V REVIJI SENSA:
“Za pikico velik kalček mora najprej premagati gravitacijo, nato še težo zemlje, v katero je bilo seme položeno, da končno zagleda Sonce, proti kateremu raste. Kdo ali kaj daje takšno silno moč tej pikici semena? Kdo ali kaj omogoči, da iz nje vsak trenutek znova nastaja nova materija, ki jo je nemogoče ujeti v njeni dinamiki, v njeni preobrazbi, pa vendar lahko, tudi kot zunanji opazovalci, vidimo, kako se neprestano spreminja…”
Zemlja, kdo te bo ustvarjal?
KOLUMNA V REVIJI SENSA:
“Čeprav se vse bolj govori o mikroorganizmih v tleh, ki so ključni za rodovitnost tal, se redko vprašamo, ali ni tudi Zemlja živo bitje.”
Razodetje življenja
KOLUMNA V REVIJI SENSA:
“Toda dobro bi bilo vedeti, da vse, kar je okoli nas, deluje na nas – tudi če se tega ne zavedamo. In običajno potrebujemo kar precej časa, da se tega zavemo največkrat, ko nas izda naše počutje ali zdravje. Ali ste se že kdaj vprašali, kako je mogoče, da je v svetu tolikšnega izobilja, kot ga imamo, toliko bolezni, čustvenih neravnovesij, toliko psihičnih težav?”
Iz preizkušenj duše se rojeva duh v človeku
KOLUMNA V REVIJI SENSA:
“Adventni čas, še posebej pa čas trinajstih svetih noči od Božiča do Svetih treh kraljev, je zelo poseben za nas in zemljo.”
Parzival – vitez našega notranjega svetega grala
KOLUMNA V REVIJI SENSA:
“Kdor za cilj ne ve, na pot ne more,” pravi Christian Morgenstern. Pomembno je, da spoznamo cilj svojega obstoja in hodimo po poti spoznavanja. Slednja nas pelje h končnemu človeškemu cilju, ki je postati duhoven človek.
Revija Sensa: “O rdeči niti in zlati sredini”
Človek je ustvarjen kot bitje, ki mu je dano, da lahko življenje preobrazi v višje oblike. Edino človek premore nemogoče, razlikuje, voli in sodi, in lahko daje večnost trenutku, pravi Johann Wolfgang von Goethe.